https://www.smartfix.sk/image/cache/catalog/Blog/15218172_10202638868648536_1829899973_n-1170x600.jpg

Rozdiel medzi európskym a americkým iPhone

  • 27 Feb 2017
  • |   0 Comments

Bude Apple iPhone kúpený v amerike správne fungovať aj na Slovensku ? Zistili sme aké sú rozdiely medzi iPhonami pachádzajúcimi z domáceho trhu a iPhonami z USA.

Na prvý pohľad nieje badať žiadny rozdiel medzi iPhonom z USA a iPhonom kúpeným na Slovensku avšak nájdeme tu niekoľko rozdielov. Tie sa týkajú najmä zadnej strany telefónu. V USA platia iné pravidlá pri predaji spotrebnej elektroniky ako v Európskej únii a tak telefón z USA má prázdnejšiu a krajšiu zadnú stranu. Na európskej verzii nájdeme o 5 znakov naviac. Tieto znaky vyjadrujú od ktorých organizácií získal iPhone certifikácie na používanie mobilných sietí a o správnom zbavení sa telefónu.Pri kúpe iPhonu z USA si treba dať pozor aj na to aby ste dokázali doň vložiť SIM kartu, keďže v USA sú aj operátori ktorí predávajú wireless iPhone. Takýto telefón je možné používať v americkej sieti Verizon wireless ale neobsahuje slot na SIM kartu, takže po prinesení na Slovensko bude použiteľný iba ako iPod.

Obsah krabičky a príslušenstva sa je z veľkej časti rovnaký, obsahuje rovnaké množstvo komponentov. V tých Amerických nájdete US sieťový adaptér a v Slovenskej verziu EU sieťový adaptér.

Najdôležitejšia otázka však býva na funkčnosť a cenu iPhonu z USA na Slovensku. IPhone dovezený z USA na Slovensko bude bez problémov fungovať a oplatí sa ho doviesť získate tak krajšie zadné telo, ušetríte pár eur a máte naň 1 ročnú medzinárodnú záruku.

Zobrazené verzie: iPhone 6 gold EU verzia a iPhone 7 Gold US verzia

0 Comments

For Comment you need to Login