https://www.smartfix.sk/image/cache/catalog/Blog/xiaomi Pro/Xiaomi-M365-Pro1-1170x600.png

Xiaomi scooter Pro je tu

  • 29 Apr 2019
  • |   0 Comments

V prvom štvrťroku 2019 na trh prichádza nová verzia Xiaomi scooter Pro. Jedná sa o elektrickú kolobežku ktorá je druhou generáciou tejto obľúbenej značky a prináša vylepšenia modelu M365.

Druhá verzia prináša minimálne pozmenený dizajn a stále poskytuje uhladené krivky. Na prvý pohľad je charakteristická červeným kruhom okolo celého predného kolesa. Jedná sa o dizajnový prvok ktorý nemá žiadnu funkciu.  Ovládanie kolobežky jednoduché a bezpečné, plynový pedál sa nachádza rovnako na riadidlách z pravej strany a brzda je na strane ľavej. Opäť sa pri brzdení aktivujú súčasne predná aj zadná brzda. Pri tej v prednom kolese je možné nastaviť intenzitu rekuperácie a aplikácii.

Zvýšenie rýchlosti a dojazdu

Pro verzia kolobežky prináša 300W motor s ktorým sa dokážete rozbehnúť až na rýchlosť 25km/h. Batéria s kapacitou 474Wh by mala pri maximálnom nabití vydržať až 45km na jedno nabitie pri ideálnych podmienkach. 

Ľahká manipulácia

Kolobežka je ľahko skladateľná do polohy na manipuláciu a prevoz. Disponuje rovnakým patentom sklopných riadidel s ktorými je možný prenos aj uloženie do kufra auta. Nová verzia má hmotnosť 14,2kg. Pneumatiky ostali rovnaké ako u predchádzajúceho modelu nafukovacie čiže občasným defektom sa nebude dať zabrániť. Jedine ak použijete bezdušové pneumatiky.

 

Konečne displej

Druhou veľkou inováciou kolobežky je pridanie displeja na riadidlá z ktorého je možné vyčítať súčasnú rýchlosť, režim v ktorom idete, zapnutie/vypnutie svetiel a kapacitu nabitia batérie. Pri jazde kolobežkou si môžete zvoliť tri režimy jazdy a to ECO, Standard, Sport. Pri každom z týchto režimov je energia posielaná do motora odlišná a od toho závisí aj celkový dojazd kolobežky. Rýchlosť je tým obmedzená na ECO: 15km/h; D: 20km/h; S: 25km/h

 

Na kolobežke nájdeme predné aj zadné svetlo signalizujúce brzdenie červeným blikaním. V prednom kolese sa nachádza dynamo s možnosťou rekuperácie, čiže batérie sú dobíjané pri brzdení. V aplikácii si môžete nastaviť intenzitu tohto dobíjania.

 

 

Momentálne je spustený predpredaj na túto kolobežku za cenu 599€s dátumom dostupnosti začiatkom mája.

0 Comments

For Comment you need to Login