https://www.smartfix.sk/image/cache/catalog/Blog/SMARTGLASS1-1170x600.png

Smartglass - revolúcia medzi ochrannými sklami

  • 09 Oct 2017
  • |   0 Comments

Smartglass, ako už z názvu vyplýva, je tvrdené sklo určené pre Apple iPhone 6 až 8 generácie, ktoré sa však v porovnaní s tradičnými tvrdenými sklami odlišuje svojou funkcionalitou.

Na prvý pohľad pôsobí dané tvrdené sklo ako štandardné sklo, ktoré ma predovšetkým chrániť displej pred škrabancami, pádmi a menšími poškodeniami. Túto primárnu funkcionalitu si plní viac ako výborne. Samotné sklo sa po jeho stranách neláme a netriešti, čo je častým javom štandardných tvrdených skiel."Vychytávkou" tohto tvrdeného skla sú prídavne tlačidlá, ktoré užívateľovi smartfónu do značnej miery uľahčia jeho obsluhu. Keďže jediné fyzické tlačidlo na prednej časti iphonu je homebutton, dané tlačidlá sa javia ako vynikajúca vec, ktorá pridá na funkcionalite telefónu. Veľkým plusom je, že nie sú vôbec viditeľné a reagujú iba na dotyk palca v spodnej časti skla po oboch strán homebuttonu.Princíp funkcionality spočíva v tom, že dotykom palca na či už ľavej, alebo pravej strane panela po oboch strán homebuttonu prenášame signál do vrchnej časti obrazovky, ako je znázornené na obrázku vyššie. Tým pádom sa stáva ovládanie aplikácie pohodlnejšie, keďže svoj palec môžete držať v prirodzenej rovine a ním ovládať spodnú časť smartfónu.

Výhodu a prednosti týchto tlačidiel využije užívateľ najmä na sociálnych sieťach ako sú facebook, instagram, messenger a pod. alebo rôznych iných aplikáciách, ktoré sa vyznačujú podobným dizajnom. Sklo dobre spolupracuje aj so štandardnými iOS aplikáciami. Používateľovi toto sklo uľahčí situácie kedy potrebuje narábať s telefónom jednou rukou a pritom ho pevne držať.

Spočiatku síce určitú chvíľu potrvá, kým si používateľ smartfónu zvykne na takýto druh ovládania, avšak po krátkej dobe to bude považovať za bežnú súčasť obsluhy iPhonu. Sklá smartglass s funkciou dvoch hardverových tlačidiel sú kompatibilné s

Apple iPhone 6

Apple iPhone 6S

Apple iPhone 7

Apple iPhone 8

Cena 15€: https://www.smartfix.sk/index.php?route=product/product&path=65&product_id=91

0 Comments

For Comment you need to Login